تبلیغات
تحصیل در سوئد - وصل شدن دوباره به دنیای مجازی
یکشنبه 19 مهر 1388  11:40 ق.ظ
توسط: نقد فیلم

حدود سه هفته از آمدن به شهر جدید گذشت و بیش از یکسال از شروع دوره   به قول زنده یاد امین پور وای که چقدر زود دیر می شود,بعد از سه هفته اینترنت منزل اجاره ای  راه اندازی شد و کاملا وابستگی به تکنولوژی در طی دوران نبود آن احساس می شد. نداشتن اینترنت یعنی نداشتن ارتباط با دوستان و خانواده .... خبر نداشتن از دانشگاه و اخبار ... ندیدن برنامه های تلویزیون .... عدم انجام تحقیقات و تکالیف .... پاسخ با تاخیر به ایمیل ها ….;)  و کلا مختل شدن زندگی روزانه.  یکی از موارد دیگه اینجا احساس می شه بوراکراتیک بودن سیستم اداری این کشور است که اصلا با سوئد قابل قیاس نیست . در سوئد شما یک نامه را از دانشکاه در عرض 5 تا 10 دقیقه می گرفتید در صورتیکه اینجا حدود دو روز طول می کشه یک گواهی به شما بدهند!!!.

چیزهای عجیب هم زیاد می شه دید مثلا اینجا دو شیر مجزا برای آب سرد و گرم هست که راستش هر چی فکر می کنم از منطقش سر در نمی آرم.

یک خوبی هم که داره اینکه همه چیز به زبان انگلیسی است و راحت تر میشه با هاشون ارتباط برقرار کرد.قیمت مواد غذایی و وسایل زندگی تقریبا از سوئد پایینتر ولی قیمت مسکن و اجاره بالاتر هست.

در گوتنبرگ با توجه به تعداد فراوان ایرانیان در آنجا خیلی مواقع واقعا احساس نمی کردی که در خارج از کشوری . چیزی که اینجا احساس می شه L .

حدود یک سال و نیم از ایجاد این وب لاگ گذشته و خیلی خوشحالم که توانستم حلقه دوستان جدیدی را پیدا کنم و ببخشید که جسته و گریخته می نویسم.

 منبع:
http://www.mohajersweden.blogfa.com


  • آخرین ویرایش:-